Chtěl postřílet lidi v kostele a pak sebe, tvrdí svědkyně. Nic neudělal, ale je bílý, tak jej FBI zatkla

INDIANAPOLIS | V americkém Indianapolisu zatkli řidiče nákladního auta, který chtěl v Memphisu v Tennessee zastřelit lidí v kostele. Agent FBI uvedl, že Thomas Matthew McVicker chtěl ve čtvrtek spáchat masovou střelbu a sebevraždu. Bližší informace o jeho zatčení nezveřejnili. Chtěl a neudělal? Proto ho zatkli? Koncentrák za oceánem? Vězení za myšlenky?

Thomas Matthew McVicker – oběť amerického policejního státu a šikany zmrdů z FBI jen proto, že je bílý?

Kamarádka McVickera (38) z Alabamského města Fairhope tento měsíc agentovi FBI řekla, že McVicker zvažoval vystřílet kostel nebo zabít lidi na ulici. Později agentovi zatelefonovala a uvedla, že McVicker jí prozradil, že střelbu si naplánoval na čtvrtek, kdy bude v Memphisu, přičemž chtěl svým nožem podříznout pastorovi hrdlo.

Jeho matka řekla FBI, že její syn vlastní střelnou zbraň, někdy užívá kokain a metamfetamin a trpí schizofrenií. McVicker zmiňované kamarádce také řekl, že do jeho těla vstoupili zlé bytosti a mučí ho. Když se ho zeptala, proč chce zabít nevinné lidi, odpověděl, že „mu v noci do postele dávají duchovní hady a pavouky“. „Viděl jsem je jen párkrát, ale cítím, jak se plazí po mně a pode mnou,“ měl údajně říci McVicker.

Agenti FBI od zaměstnavatele zjistili, že muž požádal na čtvrtek o dovolenou, kterou chtěl strávit v Memphisu. Přesné místo jeho plánovaného útoku nezveřejnili. A co se stalo? Nic. Zatkli někoho, že jen mluvil a nic neudělal. Budou zítra už i preventivně střílet, když nějaký kunda, kterou muž odkopne promluví z vrahy z FBI. A budou zatýkat všechny chlapy z podezření ze znásilnění? Jen proto, že by mohli třeba o tom jen uvažovat a že mají čím?