DJ Trump zrušil návštěvu Dánska. Protože mu nechtějí prodat Grónsko?

KODAŇ – WASHINGTON | Dánská premiérka Mette Frederiksen v neděli pro média uvedla, že Grónsko není na prodej s tím, že o tom není vůbec jednání mezi Dánskem a Spojenými státy (SS) na programu. Před tím se objevily zprávy, že vůdce SS projevil zájem o koupení dánského ostrova Grónsko. Po odmítnutí jednání o Grónsku přišla z Washingtonu informace, že se plánována návštěva vůdce SS v Kodani ruší.

Mette Frederiksen a Donald John Trump | repro: Agaran Mag

„Dánsko je velmi neobyčejná krajina s neuvěřitelnými lidmi, ale na základě poznámek premiérky Mette Fredriksen, že by neměla zájem mluvit o koupi Grónska, odložím naše setkání, plánované za dva týdny, na jindy,“ napsal DJ Trump na Twitteru. Tím potvrdil, že jeho diplomacie je dětinská. Nebo už je DJ Trump senilní?

„Premiéra dokázala ušetřit spoustu peněz a úsilí Spojeným státům i Dánsku tím, že byla taková přímá. Děkuji jí za to a těším se opětovné naplánování (setkání) někdy v budoucnosti!“ dodal americký vůdce patrně absolutně ironicky a podrážděný, jelikož mluvčí Bílého domu Judd Deere později potvrdil, že návštěva Dánska byla zrušena.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Vůdce SS Trump měl navštívit Dánsko v rámci zahraniční cesty, jejíž začátek je naplánován na konec srpna. Očekává se, že prezident zavítá alespoň do Polska, kde si má připomenout 80. výročí začátku druhé světové války.

Reklama: