Válka mezi Spojenými státy a Čínou? Drtivá porážka Američanů, tak to vidí odborníci v Austrálii

SyDNEY | Odborníci ze Střediska pro americké studie Sydneyské univerzity v Austrálii 19. srpna prohlásili, že Spojené státy (SS) v případě války nedokáží Číně vzdorovat. Podle jejich slov Washington ztratil svou převahu v indicko-tichomořském regionu a obranná strategie SS na tomto úseku stagnuje.

Dívej co s Tebou provedou.. Si Ťin-pching ukazuje osud DJ Trumpovi | repro: 大纪元

Odborníci přitom poznamenali, že velení americké armády v překonání podobných problémů brání zastaralé supervelmocenské smýšlení zahraničněpolitických elit. Připomenuli kromě toho, že americký obranný rozpočet trpí nepředvídatelností financování, a proto nemá možnost zvyšovat početní stav armády a doplňovat zásoby zbraní.

Také podle jejich slov vojenské operace na Blízkém východě značně vyčerpávají finance Washingtonu, které by bylo možné vynaložit na přípravu země na vojenské konflikty s jinými supervelmocemi, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Proto odborníci v Austrálii vyzvali Spojené státy a jejich spojence, včetně Austrálie a Japonska, aby své vojenské rozpočty zaměřili na čelení Číně. Na začátku srpna bylo oznámeno, že americká média předpověděla Spojeným státům porážku v reálné válce s Ruskem a Čínou.

Autor příspěvku v listě The New York Times Timothy Walton vyzval v této souvislosti Kongres SS, aby schválil financování nových vojenských projektů a zmodernizoval již existující zbraně.

Místo zbrojení na válku obrana před vetřelci

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

Na konci července bylo informováno o tom, že Nejvyšší soud SS povolil vůdci Trumpovi, aby vyčleněné 2,5 miliardy dolarů z rozpočtu ministerstva obrany použil na postavení zdi na hranici s Mexikem.

Americký prezident toto rozhodnutí uvítal a označil jej za vlastní „velké vítězství“. S takovou zprávou přišlo vydání The Times: „Wow! Velké VÍTĚZSTVÍ v otázce zdi. Velký ÚSPĚCH pro bezpečnost hranic a právního státu,“ reagoval na tuto zprávu šéf Bílého domu na svém twitteru.

DJ Trump několikrát vyhlásil v zemi mimořádný stav, aby tím obešel tamní Kongres a získal finanční prostředky na svůj pohraniční projekt.

Federální soud státu Kalifornie dočasně zakázal použití prostředků ministerstva obrany poté, co se desítky amerických států a organizací na ochranu lidských práv odvolaly proti prezidentovu rozhodnutí, které považovaly za protiústavní, připomíná list, ovšem Nejvyšší soud SS toto rozhodnutí nižší instance zrušil.

Rozhodl, že Trumpova vláda v dané etapě dokázala, že ochránci lidských práv nemají právo na odvolání se proti rozdělení prostředků.

Demokraté v Kongresu se proti tomuto soudnímu usnesení obořili. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Patricia Pelosi prohlásila, že prezident překročil své pravomoci. „Zakladatelé naší země vytvořili demokracii, ve které vládnout lidé, nikoli monarchii,“ napsala na Twitteru, což jsou jen kecy v kleci, jelikož Trump má v zemi nejsilnější mandát – silný tak jak celého Kongresu.