Import negrů pozastaven? Itálie zabavila loď pašeráků lidí Open Arms i s migranty

ŘÍM | Italští státní zástupci vydali příkaz na zabavení pirátské lodě pašeráků lidí, která patří španělské teroristické nevládní organizace Open Arms, která se nachází u pobřeží ostrova Lampedusa i s téměř 80 kusů vetřelců pašovaných do Evropy na palubě a nařídila jejich vylodění.

Loď španělských levicových teroristů pašujících do Evropy odporné negry Open Arms byla v Itálii zabavena | repro: Sputnik (© REUTERS / Guglielmo Mangiapane)

„Rozhodnutí o zabavení plavidla, jak uvádí televizní kanál TGCOM24, bylo přijato státním zástupcem města Luigi Patronaggiem,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Stalo se tak poté, co se nacházel na palubě v doprovodu policie a lékařů. Vyšetřování také zahájilo řízení podle paragrafu o neplnění úředních povinností, které doplní již probíhající vyšetřování nezákonného odnětí svobody.

Levicoví teroristé importují do Evropy negerský dobytek | repro: WFAE

Patronaggio označil dříve situaci na palubě Open Arms za „výbušnou“. Migranti se začali totiž vrhat do vody a pokusili se dostat na břeh. Lodě pobřežní stráže je zachránily a doplavily na pobřeží. Dalších 11 přivandrovalých zmrdů bylo převezeno z lodi z „hygienických důvodů“. Podle posledních údajů zůstává na palubě Open Arms 79 kusů přivandrovalého dobytka.