Vrah Macron má na rukou krev 11 zavražděných demonstrantů! Vladimir Vladimirovič Putin porovnal mítinky v Moskvě s protesty žlutých vest

PAŘÍŽ | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin během tiskové konference s prezidentem a vrahem Emmanuelem Macronem odpověděl na otázky ohledně protestů v Rusku. Uvedl, že nikdo nemá právo dovést situaci ke střetům a že pachatelů mají potrestat. Vladimir Vladimirovič Putin připomněl i mrtvé, zraněné a zmrzačené během demonstrací žlutých vest ve Francii.

Vrah Macron má na rukou krev 11 zavražděných demonstrantů ( zleva: Vladimir Vladimirovič Putin a Vrah Macron) | repro: France 24

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak podle Putina jde o samotné události: „Myslím si, že neřeknu nic nového: občané mají právo na pokojné protesty v souladu se současným zákonem a úřady musí zajistit uplatňování těchto práv,“ odpověděl Putin, Vladimir Vladimirovič novinářům.

„Ale nikdo ani úřady, ani žádné skupiny občanů, nemají právo porušovat existující zákon a dovést situaci k absurditě nebo střetu s úřady. Jde o porušení zákona a každý, kdo je vinen za toto porušení, by měl nést odpovědnost v souladu s tímto zákonem Ruské federace,“ dodal.

V Moskvě jako v Česku! Pokrytecký dvojí metr: Ve Francii mohou demonstranty vraždit, ve Španělsku do nich střílet, ale v Rusku je nesmí ani pro porušení zákona zatknout

Ruské úřady umožňují lidem vyjádřit svůj protest, schválené mítinky v červenci a srpnu proběhly klidně, bez excesů, uvedl Putin a vyjádřil naději, že protesty v jiných zemích se budou také konat bez střetů.

„V červenci a srpnu u nás proběhly masové akce, mítinky těch občanů, kteří chtěli tímto způsobem vyjádřit svůj protest, tyto akce oznámili a schválili jejich úřady. Proběhly klidně a bez jakýchkoliv excesů. Přál bych si, aby u nás i nadále vše probíhalo stejně, a tedy v dalších zemích také, bez excesů a porušení zákona, „uvedl ruský prezident.

Dodal také, že protesty v Moskvě jsou spojeny s volebním cyklem. „To vše souvisí s volebním cyklem. V září tohoto roku by se volby měly konat v regionálních úřadech včetně Moskvy,“ vysvětlil.

Vrah Macron je odpovědný za jedenáct životů

„Jak víme, tak nejen v Rusku probíhají takové události … Jsem na návštěvě a je trapné o tom mluvit, ale musím, když kladete takové otázky. Všichni známe události, spojené s takzvanými žlutými vestami, během nichž podle našich odhadů bylo zabito 11 lidí … 2,5 tisíc zraněno….“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič:

„Nechtěli bychom, aby se stejné události odehrávaly v ruském hlavním městě a uděláme vše proto, aby se naše domácí politická situace vyvíjela přísně v rámci současného zákona,“ uzavřel.