Klaun se nezapře! DJ Trump oznámil, že návrat Ruska do G8 mu nebude vadit. Putinovi nesahá ani ke kotníkům

WASHINGTON | Vůdce teroristů ze Spojených států (SS) Donald John Trump sdělil, že by mu nevadil návrat Ruska do skupiny sedmi vůdčích zemí světa a obnovení činnosti této skupiny ve formátu G8. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

klaun DJT

Rusko přestalo být zváno na schůze sedmi vůdčích zemí světa poté, co občané požádali dle Charty OSN v rámci práva na sebeurčení připojení Krymu k Ruské federaci a mericých provokacích a rozpoutání Američany občanské válka na Ukrajině v roce 2014.

„Myslím, že je mnohem vhodnější mít Rusko,“ oznámil novinářům Trump k otázce jestli by tam chtěl mít i Rusko. Zároveň dodal, že tento návrh podpoří. Přitom DJ Trump vyjádřil názor, že Rusko bylo vyloučeno z G8 za amerického prezidenta Baracka Husseina Obamy, jelikož ruský prezident jej „přelstil“. No, jestli je chytřejší šimpanz Obama, nebo orangutan Trump, nechť posoudí zbylí američtí opičáci, které takové kreatury volí.

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

Ruský prezident komentoval možnost obnovení formátu G8 dříve, konkrétně na setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Rusko považuje jakékoliv kontakty se zeměmi G7 za užitečné a nevylučuje obnovení skupiny G8.

Vrah Macron má na rukou krev 11 zavražděných demonstrantů! Vladimir Vladimirovič Putin porovnal mítinky v Moskvě s protesty žlutých vest

„Jakékoliv kontakty s našimi partnery a v jakémkoliv formátu jsou vždy užitečné. Nic nevylučujeme,“ sdělil Putin na tiskové konferenci před zahájením schůze s prezidentem Macronem. Zodpověděl tedy otázku ohledně obnovení formátu G8.

Na upřesňující otázku novinářů, zda se plánuje během jednání prezidentů těchto dvou zemí diskutovat o hypotetické přeměně skupiny G7 na skupinu G8 Putin sdělil, že Rusko si to neklade za cíl sám o sobě. „Neodmítáme žádné kontakty,“ dodal.

Vrah Macron má na rukou krev 11 zavražděných demonstrantů ( zleva: Vladimir Vladimirovič Putin a Vrah Macron) | repro: France 24

Ke skupině G8 uvedl: „Ona neexistuje, tak jak se můžu vrátit do organizace, která neexistuje. Nyní je to sedmička. Co se týče možného formátu činnosti osmi států, pak jsme my nikdy nic neodmítali. Rusko osmičku chtělo vrátit, tehdy však naši partneři nepřijeli. Prosím, čekáme, že naši partneři kdykoliv přijedou už rámci sedmičky,“ sdělil Putin před jednáním s Macronem.

V pondělí se Macron setkal s Putinem v oficiálním letním sídle francouzských prezidentů Fort Bregancon. Jednání obou prezidentů proběhla několik dní před summitem G7, který se bude konat ve francouzském Biarritzu ve dnech 24. – 26. srpna.

Reklama: