Kdyby to udělal Zeman, tak havloidi zapálí Hrad! Konečná a Ovčáček reagovali na schůzku Putina a Macrona

NOVÝ JIČÍN – PRAHA | Poslankyně Evropského parlamentu a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná na Facebooku okomentovala schůzku ruského prezidenta Vladimira Putina a Emanuella Macrona ve Francii a poznamenala, že celá Evropa ráda přivítá Putina… vyjma Česka.

Emane, to jako do pravdy s ní souložíš? Mo fuj… | repro: Reuters

„Je to iritující. Všichni lídři Evropy se vesele setkávají s Putinem. Jen česká diplomacie na Rusko pouze dští síru a s Ruskem nekomunikuje,“ okomentovala Konečná zprávu o návštěvě ruského prezidenta. Pak se pustila do českého ministra zahraničí, kdy jí cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Je marné doufat, že ministr Petříček vystrčí hlavu z písku, aby zjistil, jak se věci mají. A podezřívám i západní politiky, že v tomto české politiky utvrzují, aby jim nikdo nemluvil do jejich velmocenské politiky s Ruskem,“ podotkla poslankyně.Tiskový mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček se také vyjádřil ohledně schůzky prezidentů Ruska a Francie. Ovčáček připustil, že v České republice by takové setkání sotva skončilo dohodami o spolupráci, někdo by tomu podle něj určitě bránil.

„Francouzský prezident přivítal na výjimečném místě ruského prezidenta. Být to v Praze, liberální levice, ona esence totalitního myšlení, zapálí Hrad,” napsal na Facebooku Ovčáček.

„Ve Francii proběhla jednání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a prezidentem páté republiky Emmanuelem Macronem. Lídři poznamenali, že je důležité rozvíjet dvoustranné vztahy. Mezi nejvýznamnější témata, kterých se dotkli, byl mezinárodní bezpečnostní systém, situace v Sýrii a ukončení konfliktu na Ukrajině,“ píše Sputnik.