Rusko plánuje zjednodušení udělování turistických víz; Budou elektronická

MOSKVA | Ruské ministerstvo zahraničí navrhuje poskytovat víza zahraničním turistům bez zbytečných formalit. Pracuje se nad zrušením pravidla, které vyžaduje pozvání. Na návštěvu Ruska postačí zakoupit si jízdenku a zařídit si zjednodušené vízum. Takto se dá dnes navštívit Kaliningradská oblast, nebo Čukotka, kde se zjednodušený systém víz testuje.

Ilustrační snímek | foto: pxhere.com

„V případě elektronického vyřizování, které již platí pro Dálný východ a Kaliningrad, je to jednoduché. Turista potřebuje pas, zdravotní pojištění, elektronickou fotografii, přesně řečeno, i počítač. Netřeba osobně navštívit konzulát,“ popisuje zjednodušený postup na získání víza Ruské federace na vybrané oblasti slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Místo návštěvy ruské ambasády stačí navštívit speciální webovou stránky, kde je vše srozumitelné a napsané v angličtině. Zbývá pak jen vytisknout vízovou doložku a prokázat se doklady na hranici. Od října na takové vízum již můžete navštívit i Petrohrad, který si zahraniční turisté určitě oblíbí ještě více.

Moskva City | repro: © Sputnik (Jevgenij Odinokov)

Elektronická víza na cesty do Ruské federace jsou realitou