Likvidace v akci: Syrská armáda obklíčila Američany podporované teroristy v oblasti Khan Sheikhouni

DAMAŠEK | Teroristé v syrských provinciích Hama a Idlib se nacházejí v nezáviděníhodné situaci. Syrské vládní jednotky v čele se syrskými Tygry dokončili obklíčení teroristů podporovaných Spojenými státy ve městě Khan Sheikhouni, kde si nálety ruského a syrského letectva již vyhubily desítky teroristů. Velká očista může začít.

Syrská arabská armáda osvobozuje svou zemi od teroristů – pak na řadu přijde vyhnání amerických okupantů
Foto: Sputnik (Mikhail Alaeddin)

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak do bojů už vstoupily i syrské vládní jednotky, východně od města Khan Sheikhouni v Jižním Idlibu v oblasti města Taraei, kde zlikvidovaly teroristické seskupení v žoldu Spojených států.

Kromě toho syrské vládní jednotky začali obkličovat pozice teroristické bandy Tahrir as Sham a vládní jednotky jsou necelé tři kilometry od města al Tamaneh v jižním Idlib.

Většina teroristů z Hamy už utekla do provincie Idlib, hrozí totiž že se ocitnou v totálním obležení. Portál al Mayadeen informoval, že syrská armáda už převzala kontrolu nad městy Kafar Zita, Al-Tamaneh, Ma’arkabeh, Lahaye, Latmin, Mourek a al-Sayyad v Severní Hamě a smráká se i nad teroristy ve městě Murek v severní Hamě.

Syrský voják | reprofoto: Spunitk (© AFP 2018 / Stringer)

Zdroje v Khan Sheikhouni potvrzují, že teroristé z města uprchli. Dále je potvrzeno, že teroristé v Kafar Zita a al Latamineh již rovněž nejsou schopni vážnější obrany před syrskými vládními jednotkami. V Murakami se stále nacházejí teroristické skupiny podporované Tureckem, ale jejich bojeschopnost však není velmi vysoká.

Syrské vládní jednotky po pěti letech občanské války provokované v zemi Západem konečně osvobodily Khan Sheikhouni, převzali kontrolu nad bývalou vojenskou základnou al-Faqir a dostali pod kontrolu i dálnici Aleppo – Damašek v oblasti města Khan Sheikhouni.

Arabské noviny Al-Watan potvrdily, že syrské vládní síly vstoupily do města ze severozápadu, na bojišti zůstalo několik zničených bojových transportérů teroristů. V bojích se syrskými vládními silami zdechlo minimálně 45 teroristů, několik desítek utrpělo zranění, které je vyřadily z dalších bojů.

útok syrské armády na teroristy

Reklama: