TATRA TRUCKS dodá Armádě České republiky další desítky vozů

KOPŘIVNICE | Společnost TATRA TRUCKS letos získala další zakázku na dodávku nákladních vozů pro českou armádu. Ministerstvo obrany nakoupí v příštích letech celkem 71 nákladních vozidel TATRA za více než půl miliardy korun.

TATRA 815-7 FORCE 8×8 | repro: tatra.cz (TATRA TRUCKS)

Společnost TATRA TRUCKS české armádě v příštích dvou letech dodá 37 těžkých automobilů modelové řady TATRA FORCE a 34 středních vozů modelové řady TATRA TACTIC. Dalších 30 vozidel TATRA FORCE může armáda podle potřeby obdržet v období 2022 až 2024. Zakázka v hodnotě necelých 557 miliónů korun se uskuteční na základě smlouvy podepsané v polovině srpna tohoto roku.

Nové automobily zvýší přepravní kapacity a zlepší logistickou podporu útvarů Armády České republiky. Budou sloužit při plnění úkolů v rámci bojového výcviku, během zahraničních operací a také při nasazení jednotek české armády v záchranných a humanitárních operacích. TATRA TRUCKS patří mezi tradiční dodavatele českých ozbrojených sil i jednotek Integrovaného záchranného systému. Jen v Armádě České republiky slouží více než 3 tisíce vozů TATRA v různých modifikacích.

V současnosti TATRA TRUCKS pracuje také na dalších významných projektech pro Armádu České republiky i pro uživatele z řad ozbrojených složek v zahraničí. Na veletrhu IDET 2019 zástupci Ministerstva obrany ČR a TATRA TRUCKS podepsali smlouvu na 31 vojenských těžkých terénních nákladních vozidel TATRA FORCE pro přepravu kontejnerů v hodnotě přibližně 500 milionů korun. V červnu tohoto roku pak Ministerstvo obrany podepsalo také objednávku na 62 obrněných vozidel TITUS na podvozku TATRA, na jejichž výrobě se bude TATRA TRUCKS rovněž podílet.

T 810-1R0R26 13 177 6×6.1R | Vojenský valník | repro: tatra.cz (TATRA TRUCKS)

Velkou zakázku kopřivnická společnost plní i pro jordánského zákazníka. Na základě již podepsaných objednávek TATRA TRUCKS postupně dodá celkem 328 podvozků obchodní řady TATRA FORCE v provedení 4×4 v hodnotě přes 1 miliardu Kč s tím, že množství objednaných vozů se může ještě navýšit. Dalším významným trhem, kde TATRA TRUCKS se svými vojenskými vozidly nejnověji uspěla, je Turecko. Letošní zakázka na 29 podvozků TATRA FORCE 8×8 je první vlaštovkou, o dalším rozšíření zakázky se jedná. Česká automobilka se totiž účastní i dalších tendrů pro tamní armádu, jde především o logistická vozidla, tahače návěsů, vyprošťovací vozidla a nosiče speciálních nástaveb.

TATRA TRUCKS také letos navázala na loňské dodávky podvozků pro vojenské aplikace do Brazílie, která patří již několik let k tradičním odběratelům. Letos česká společnost získala zakázku na 56 kompletních podvozků ve variantách 4×4 a 6×6, což znamená navýšení o více než dvojnásobek oproti minulému roku. Pro Brazílii jsou určena i tři speciální vozidla modelové řady TATRA TERRA s podvozkem v konfiguraci náprav 8×8, jež budou sloužit jako nosiče pontonových mostních souprav.

Reklama: