Komunistický cenzor z ČST soudruh Zaorálek ministrem kultury – Chce se vám zvracet?

ČSSD právě navrhla za nového ministra kultury pravou ruku Bohuslava Sobotky a cenzora z doby před rokem 1989 Lubomíra Zaorálka, což svědčí o naprosté kádrové nouzi. Tento probruselský politik je pro SPD nepřijatelný.

Tomio Okamura

Zaorálek určité zkušenosti s kulturou má, ovšem z pohledu SPD velmi nevhodné. Lubomír Zaorálek má totiž zkušenosti z prací cenzora v komunistické době před rokem 1989.

Miloš Zeman ve své druhé knížce s názvem „Vzestup a pád české sociální demokracie“ na str. 146 hodnotí p. Zaorálka takto: „Zaorálek v osmdesátých letech pracoval jako dramaturg ostravské televize. Spisovatel Jan Kostrhun mi jednou vyprávěl, jak v té době ostravské televizi nabídl jakýsi cyklus. Dostal odpověď, že cyklus se nepřijímá, protože rozvrací samy základy socialistického společenského zřízení. Podepsán Lubomír Zaorálek“.

Luboš ZaOrálek to ze sebe tlačí a všichni budou překvapení, až to vytlačí
Reprofoto: iDĚS.tv

Je pikantní, že Zaorálkova nominace na ministra kultury je zveřejněna právě dnes 21. srpna, kdy si připomínáme okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Aby ministerstvo kultury vedl normalizační cenzor, to tu ještě nebylo. Na druhou stranu je to však plně v souladu se současnou politikou ČSSD. Takovou politiku SPD odmítá, protože my prosazujeme svobodu a demokracii.

Zarážející je také fakt, že poslanec Zaorálek má v tomto volebním období účast ve Sněmovně pouze 62% – tak jak může ještě navíc mít čas na funkci ministra, když ani teď nechodí do Sněmovny?

Reklama: