Komik DJ Trump pobavil: Jsem vyvolený a obchodní válku s Čínou jsem nezačal

WASHINGTON – PEKING | Senilní vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump odmítl svou odpovědnost za vypuknutí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Podle něj za to může špatná politika jeho předchůdců. Šéf Bílého domu obvinil Peking z podvádění a prohlásil, že pouze on může situaci napravit, vypouštěl větry z řitního otvoru pod nosem.

klaun DJT

Jedním z cílů vůdce SS Trumpa je snížit schodek obchodu s Čínou. Kvůli tomu na dovoz čínského zboží uvalil několik kol cel. Jeho kritici však varují, že tato politika uvrhne Spojené státy a světovou ekonomiku do recese. Senilní Trump tato obvinění odmítl a prohlásil, že obchodní válka tu měla být už dávno před ním.

„Někdo říká, že je to Trumpova obchodní válka. To není má obchodní válka. Je to obchodní válka, která tu měla dávno být v době mnoha jiných prezidentů,“ prohlásil ve středu večer DJ Trump novinářům před Bílým domem, čímž jen potvrdil, že válu vyhlásil on, když ne ti před ním. Zase ze sebe udělal jen hloupého vola.

Před novináři se vůdce SS Trump snažil zbavit odpovědnosti za negativní hospodářské jevy, které Spojené státy začínají pociťovat. „Někdo to musel udělat. Jsem vyvolený,“ prohlásil Trump. „Někdo to musel udělat. Tak jsem Čínu vzal na sebe. A víte co? Vyhráváme,“ opět lhal americký senilní vůdce před Bílým domem. Pak se údajně měl pomočit a pokálet.

Recese nebo bankrot?

Donald John Trump čeká až se mu dostaví rozum

Toto prohlášení pošuka DJ Trumpa přišlo necelý týden poté, co americké akcie prudce klesly o 800 bodů. S prohlubujícími se obchodními konflikty s Čínou to může nasvědčovat blížící se hospodářské krizi. Ta může udeřit již v příštím roce, kdy DJ Trumpa čekají nové volby, na kterých se bude snažit uhájit svůj prezidentský úřad.

Poslední statistika ukazuje, že ve Spojených státech bylo během prvního čtvrtletí vytvořeno o půl milionu pracovních míst méně než loni. To nasvědčuje, že snížení daní, které v minulém roce prosadil Trump, nezabralo.

Tento vývoj může přimět Federální rezervní systém (FED), aby v září snížil úrokové sazby. Právě FED a jeho předsedu Jeroma Powella viní Trump ze zpomalení hospodářství, který podle něj zvedal úrokové sazby příliš rychle. Naopak, jak informují americká média, podle FED za zpomalení ekonomiky může napětí v obchodních vztazích s Čínou.

„Jsme na tom skvěle s Čínou a dalšími obchodními dohodami. Jediný problém, který máme je Jay (pozn. Jerome) Powell a FED,“ napsal včera večer Trump na svůj Twitter. „Velký americký růst, pokud bude správně konat. VELKÉ SNÍŽENÍ, ale s ním nepočítejte,“ uvedl na dresu Powella.

„Konkurujeme s mnoha zeměmi, které mají mnohem nižší úroky, a my musíme mít nižší než oni. Včera: ‚nejsilnější dolar v amerických dějinách‘. Žádná inflace. Probuď se, Federální rezervní systéme. Takový potenciál růstu jako téměř nikdy jindy,“ dodal asi už v mrákotách, jelikož většího blábolu snad nikdo v Bílém domě z tlamy nevypustil.