Za likvidaci buzerantů popraven

TALLAHASSEE | Amerického sériového vraha, který zabil šest starších buzerantů, popravili ve čtvrtek večer místního času smrtící injekcí ve floridské státní věznici, informovala v pátek agentura AP. Stát, který popravuje je vrahem! Pokud mají Spojené státy ve své Unii státy, které vraždí lidi, tak celé Spojené státy porušují lidská práva.

Gary Ray Bowles – Za likvidaci buzerantů popraven | repro: BBC

Poprava Garyho Raya Bowles byla provedena v 22:58 hodin místního času (04.58 SELČ), jak uvedl guvernér amerického státu Florida Ronald DeSantis. Bowles byl odsouzen k trestu smrti za vraždu poslední ze svých šesti obětí, kterou se stal Walter Hinton v roce 1994 ve městě Jacksonville Beach.

Během osmi měsíců v roce 1994 se Bowles dopustil šesti vražd – první obětí byl John Hardy Roberts ve městě Daytona Beach; následovaly vraždy i v dalších amerických městech a státech – v Marylandu, Georgii, Atlantě, a v okrese Nassau na Floridě.

Každé z obětí Bowles nacpal do hrdla různé předměty – ručníky, toaletní papír, listí či sexuální hračku. Vyšetřovatelé uvedli, že pokud by ho nechytili, v zabíjení by pokračoval i nadále. Jistě buzerantů je jako když…