Hlášení z Bystrce – Trikolóra jede!

Lejdýz und džentlemen! (kdo se cítí na jiný, asi tak 48.-56. pohlaví, znám moc fajn psychologa a je to Jiří Brančík, který dělal níže uvedené fotky a určitě Vám pomůže…).

Tomáš Tyl | foto: archív autora

Už mi můj bratranec napsal, že jsem fuj, protože Trikolóra… Holt, nemáme to my – „Vlajkaři“ – jednoduchý… A jak víte, jsem koordinátor Trikolóra pro městskou část Brno-Bystrc. Chci Vám sdělit, že včera se nás sešlo v Brně asi 300. Tři sta lidí, co kladli Václav Klaus ml. řadu otázek a on přes 1,5 hodiny povídal a odpovídal.

Přiznám se, že já jsem se neptal na nic. Proč? Protože roky a roky čtu Václava Klause jr. nejen na Novinkách a prostě vím, co si myslí. A já si myslím, že to, co si myslí, si myslí správně, protože i já si to myslím. Bylo naprosto skvělé, že se nás včera tolik sešlo a na závěrečnou „otázku“ Michaela Lampone „jaké má předseda nejradši barvy“ bych na rozdíl od něj asi řekl „HNĚDOU!!!“

Protože jsem měl dojem, že přesně na nějakou takovou odpověď už přes 1,5 hodiny čekali všichni přítomní novináři a „osoby bez statusu příznivců“ (tak nazývám oponenty, kteří tam byli slídit, aby konečně mohli napsat, že se v Brně sešli hnědokošilatí nácci sloužící Putinově Rusku a placení z rudé stoky pod Hradem čpící alkoholem – to jsem si nevymyslel, to cituji jednoho historika, ředitele archivu vysoké školy).

Jasně, z naší trojbarevné vlajky, přátelé, kdy „bílá symbolizuje barvu čistoty, červená krev prolitou vlastenci za svobodu vlasti a modrá bezmračnou oblohu“, samozřejmě máme nejradši německou nacistickou hnědou a všechny nás bolí nohy a ruce, jak jsme včera s pochodněma mašírovali kolem háknkrajcu. Tak nějak nás vidíte, ano? No, tak fajn, když myslíte…

Bylo to skvělé setkání, kdy jsem měl tu čest být „delegací“, která Václav Klaus vyzvedla na nádraží Brno-Židenice (a nechtějte moc vědět, co jsme za těch 20 minut viděli – nejlepší byly dvě slečny, co k sobě při cca mé váze nad 120 kg našly zalíbení a jaly si projevovat lásku na přednádražním parapetu… jooo, Brno a LGBTXYZ…), kdy děkuji „profiřidiči“ Charous Hynek, no a pak už to šlo jak na drátkách, za což moc děkuji krajskému koordinátorovi Robert Kotzian. Moderoval skvěle.

Nu, co dodat? Václav Klaus ml. je super chlap, co má jasno a zcela se s jeho názory ztotožňuji.
Všichni jste zvání na naše místní setkání do Bystrce dne 27.8. do Restaurace AKÁT – rezervaci máme od 18:30, oficiální začátek máme v 19:00 (ano, ptala jste se správně Kamilka Kotě Kordulík) – Robert Kotzian přijde cca v 19:15, přítomen (a já v to věřím, pane docente!) bude i Zdeněk Koudelka (moc se těším protože si myslím, že si můžeme povykládat i o státních a reginálních – rozuměj „moravskáých“ symbolech a třeba to bude zajímat i ostatní…) a taky si třeba popovídáme i o tom, co by Trikolóra mohla iniciovat v oblasti práva.
Jen Vás moc prosím – pošlete mi potvrzovací mail na [email protected] – stačí jen slovo „dondu“ nebo tak nějak Abychom měli trošku přehled o počtu hostí…

Předem díky moc a tady máte od „vojenského psychologa“ Jiří Brančík fotky, které mi laskavě zaslal a já mu za to tímto srdečně děkuji.