Zeman komunistického cenzora Zaorálka jmenuje ministrem kultury v úterý

PRAHA | Miloš Zeman v úterý 27. srpna 2019 na Pražském hradě ve 13:15 hodin jmenuje Lubomíra Zaorálka ministrem kultury. Na svém Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Luboši, chceš po čuni?

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny PČR a ministr zahraničních věcí Sobotkovy vlády Lubomír Zaorálek bude příští týden jmenován ministrem kultury. Za dob totality Zaorálek působil v ostravském studiu ČST jako dramaturg si ale uměl vystřihnout i roli cenzura a uvědomělého soudruha s vystudovaným marx-leninismem.

Miloš Zeman ve své druhé knížce s názvem „Vzestup a pád české sociální demokracie“ na str. 146 hodnotí p. Zaorálka takto: „Zaorálek v osmdesátých letech pracoval jako dramaturg ostravské televize. Spisovatel Jan Kostrhun mi jednou vyprávěl, jak v té době ostravské televizi nabídl jakýsi cyklus. Dostal odpověď, že cyklus se nepřijímá, protože rozvrací samy základy socialistického společenského zřízení. Podepsán Lubomír Zaorálek“.

Návrh na jmenování podepíše premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer, řekl novinářům při návštěvě letecké základny u Náměště nad Oslavou. V úterý 27. srpna se na Pražském hradě uskuteční samotné jmenování.

Předseda ČSSD Jan Hamáček již včera oficiálně oznámil návrh kandidatury Lubomíra Zaorálka na post ministra kultury, ten získal podporu nejvyšších vládních činitelů. Dříve v polovině srpna Zeman do čela resortu kultury odmítl jmenovat jiného kandidáta ČSSD Michala Šmardu.

Reklama: