Útok na svobodu tisku: V Turecku bylo zatčeno více jak dvacet novinářů a šéfů médií

ANKARA | Turecko jasně prokazuje, že není svobodnou zemí, ale zemí totalitní, kde vládne podvodem zvolený diktátor, který se chová jako nacistický parchant jménem Hitler, jen dnes nese jméno Erdogan. Přes 20 lidí bylo zadrženo v Turecku na základě podezření ze spiknutí proti vedení. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska o útoku na svobodu slova a médií, jelikož zadržení jsou především žurnalisté.

demonstrace za svobodu tisku v Turecku

demonstrace za svobodu tisku v Turecku

Podle údajů policie je mezi zadrženými šéf a producenti jednoho z televizních kanálů a scénárista televizních pořadů. Byl zadržen i šéfredaktor velkých novin Zaman Ekrem Dumanli. Od nedělního rána se konaly v jejich kancelářích prohlídky. U budovy se sešlo několik stovek lidí, zaměstnanců a čtenářů novin, kteří skandovali hesla na podporu svobody tisku.

Evropská unie tento čin proti svobodě tisku tvrdě odsoudila. „Nedělní policejní razie a zatýkání novinářů a zástupců médií v Turecku jsou neslučitelné se svobodou tisku, která je hlavní zásadou demokracie,“ stojí v prohlášení šéfky diplomacie Evropské unie Federice Mogherini.