Policejní vrah z Fergusonu měl vraždit střelbou do zad klečící oběti

FERGUSON | Prokuratura obvodu St. Louis se omluvila za to, že nezveřejnila všechny materiály spojené s vraždou Afroameričana spáchanou policistou ve Fergusonu. Stalo se tak až po nátlaku médií a veřejnosti. Informovala místní média. Ovšem je zcela jasné proč chtěli všechny materiály utajit, jelikož obsahují děsivé skutečnosti, které dokazují, že se jednalo o brutální a úmyslnou policejní vraždu. Zprávy se všiml i Hlas Ruska, jinak ostatní evropská média jako na povel mlčí.

Darren Wilson - Lidská zrůda a policejní vrah

Darren Wilson – Lidská zrůda a policejní vrah

Včera byla zveřejněna i dříve ze spisů vyjmutá výpověď kamaráda zavražděného. Podle něj střelil Darren Wilson Michaela Browna do zad, kdy to měl nazvat přímo popravou. Na otázku jestli to bylo úmyslné ze strany policisty odpověděl: „Ano, byla to poprava.“ Podle slov Brownova kamaráda došlo ke střetu s policistou jen proto, že šli po ulici. O krádeži cigaret nevěděl, avšak ta byla prokázána z bezpečnostních kamer.

Policista prohlašoval, že jeho střelba byla reakcí na to, že se Browna bál, že byl v pohledu po zadržení agresívní. Toto prohlásil přímo do televizních kamer, ale i před porotou, která jej osvobodila a ani neobvinila.

Podle pitevního nálezu měl být černoch střelen do zad. Další svědci vypověděli, že zadržený Brown klečel vedle policejního automobilu, když  afektovaný policista, který na něj vulgárně řval, začal střílet do jeho zad.

Z Texasu John Vojtek