Bývalý viceprezident USA Dick Cheney chce dál mučit a týrat lidi

WASHINGTON | Tvrdé výslechy přinášely tajným službám nezbytné výsledky, je přesvědčen bývalý viceprezident USA Dick Cheney. Zdůraznil, že právě tyto metody pomohly získat cenné informace pro boj s teroristy. Cheney na svou obhajobu řekl: „Program dokázal svou efektivnost a v případě potřeby bych jej opět bez zaváhání schválil.“ Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska o prohlášení takového amerického dicka.

Dick Cheney - Lidská zrůda a bestie

Dick Cheney – Lidská zrůda a bestie

„Právě mučení pomohlo CIA zjistit, kde se nacházel bývalý vůdce Al-Káidy Usama bin Ladin,“ prohlásil pro média Cheney. Ovšem je nutno dodat, že právě bin Ladin byl dlouhodobě spojence USA proti SSSR v Afganistanu, kdy tam s Táliby organizoval boje proti sovětským vojskům na výplatní pásce CIA.

Zpráva o bestiálním a nelidském mučení, které uplatňovali pracovníci CIA během výslechů lidí podezřelých z terorismu v době, kdy byl prezidentem Georg Bush jr., byla zveřejněna 9. prosince a vyvolala bouři rozhořčení v USA i za jejich hranicemi. Prakticky po celém světě, jelikož se USA přiznaly, že jim lidská práva jsou ukradena, ač v jejich jménu vraždí a vedou války.