Pobaltská nacistická totalita: Estonské úřady zadržely bezdůvodně italského novináře a exposlance Evropského parlamentu

TALLINN | Známý novinář a bývalý člen Evropského parlamentu Giulietto Chiesa oznámil, že estonští policisté ho zadrželi na 48 hodin. Oznámila to agentura RIA Novosti. Novinář dodal: „Žádná obvinění mi předložena nebyla.“ Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska o tom, že pak byl propuštěn. Novinář nebyl obviněn, nebyl vyslýchán, jen byl estonskými nacistickými úřady bezdůvodně zadržován. Důvod se však našel. Chtěl veřejně vystoupit, že Rusko není hrozba pro Evropu.

Giulietto Chiesa

Giulietto Chiesa

Chiesa přicestoval v pondělí do Tallinnu, aby se zúčastnil zasedání media-klubu Impressum, na němž měl pronést projev na téma: Jestli se má Evropa bát Ruska? Projev nepřednesl a na zasedání nevystoupil vůbec, jelikož byl nacistickými úřady zadržován. Takto vypadá svoboda ve státě, kde prasata a bývalí SSáci veřejně pochodují a oslavují svou nacistickou minulost a zahraniční novinář, který má názor, že Rusko není hrozba je bezdůvodně vězněn, aby nemohl veřejně vystoupit a sdělit své myšlenky.

Estonsko je nacistickým a totalitním státem, kde jsou pošlapávána lidská práva, omezovaná svoboda slova, myšlenek a názorů. Estonská vláda šíří odpornou xenofobii a nenávist v oblasti. Vyvolává protiruské nálady a veřejně podporuje hnutí vedoucí k potlačení lidských práv a svobod, tedy nacismus.