USA začaly hovořit o restartu vztahů s Kubou. Castro to potvrdil

WASHINGTON – HAVANA | USA a Kuba začnou jednat o normalizaci diplomatických vztahů. Prohlásil to vysoce postavený člen americké administrativy.Podle jeho slov se také posuzuje otázka otevření velvyslanectví USA v Havaně v nejbližších měsících. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska o pokusech normalizovat zahraniční politiku USA s kubánským komunistickém režimem.

Obama - Castro: Americký komunistický opičák a kubánský komunistický vůdce

Obama – Castro: Americký komunistický opičák a kubánský komunistický vůdce

Dříve vešlo ve známost, že kubánské úřady přijaly rozhodnutí o propuštění Američana Alana Grosse a člověka, který předával informace americké rozvědce. USA následně propustily tři kubánské agenty. Kubánský prezident Raúl Castro potvrdil obnovení diplomatických vztahů s USA, které byly přerušeny v roce 1961.

Pravda o zrůdě | www.vaclav-havel.eu

Castro poznamenal, že výměna vězňů posloužila jako počátek historického průlomu ve vztazích obou zemí. Kubánský prezident nicméně dodal, že sporná otázka s obchodním embargem USA zůstává neměnná. Prezident USA Barack Obama dříve oznámil začátek „nové kapitoly“ vztahů s Kubou. Podle jeho slov, sankce proti Ostrovu svobody nepřinesly kýžený efekt. Požádal také kongres, aby zrušil embargo proti Kubě.