Česká republika byla proti? OSN přijala rezoluci o boji s nacismem

NEW YORK | Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci namířenou k boji proti heroizaci nacismu a současným formám rasové diskriminace. Autorem této rezoluce je Rusko. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu. Rezoluci předložilo Rusko z obav rostoucích nacistických tendencí na své západní hranici, kdy v pobaltských státech a na Ukrajině pochodují nacisté a oslavují Hitlera, jako i zločiny nacistického Německa.

Ilustrační snímek k německému nacismu

Ilustrační snímek k německému nacismu

Mezi státy, které hlasovaly proti této rezoluci a tudíž schvalují propagaci, podporu a heroizaci nacismu patří tyto státy: Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Izrael, Velká Británie, USA, a další. Mezi těmi, kteří se hlasování zdrželi, tudíž jim vlastně propagace nacismu nevadí jsou Gruzie, Bulharsko, Ukrajina, Polsko, nebo Srbsko.

Je ovšem hrůzné zjištění, že podle Hlasu Ruska měla „Česká republika hlasovala proti této rezoluci,“ ač v trestním zákoníku máme zákaz propagace hnutí jako je komunismus a nacismus. To tedy vypadá, že po komunistických stranách, které v Česku jsou dvě, může klidně asi i vzniknout strana nacistická či fašistická, anebo se může v klidu TOP 09 přejmenovat, když naše delegace odmítla rezoluci určenou v boji proti propagaci nacismu.

Reklama: