Putin: Spojené státy ohrožují Rusko

MOSKVA | USA vytvářejí hrozbu pro Rusko tím, že rozmísťují systém protiraketové obrany ve východní Evropě. Prohlásil to prezident Vladimir Putin. Připomněl rovněž, že USA rozmísťují prvky tohoto systému nejen na Aljašce, ale i v Evropě: i v Rumunsku i v Polsku. „Hned vedle nás“, prohlásil ruský prezident. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu o prohlášení prezidenta Ruské federace na Velké tiskové konferenci, kde odpovídal na otázky novinářů z celého světa.

Vladimir Putin na Velké tiskové konferenci

Vladimir Putin na Velké tiskové konferenci

Kromě toho Putin oznámil, že rozpočet ruského ministerstva obrany se zvýší a v příštím roce bude činit 50 miliard dolarů. Přitom zdůraznil, že rozpočet Pentagonu činí 575 miliard dolarů.

Prezident prohlásil, že žádnou agresívní politiku Rusko neprosazuje. Podle jeho slov má Rusko pouze dvě vojenské základny v zahraničí, kde hrozí terorismus a to v Kyrgyzstánu a Tádžikistánu.

Putin také připomněl, že lety strategických bombardérů ruského vojenského letectva byly zahájeny před pouhými několika lety, zatímco americká letadla hlídkují neustále od konce II. světové války a to po celém světě.