Srbsko dnešním dnem převzalo předsednictví OBSE od Švýcarska

BĚLEHRAD | Srbsko od 1. ledna, namísto Švýcarska, předsedá Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která je největší regionální organizací na světě spojujících 57 členů. První oficiální akcí v rámci OBSE, které bude předsedat první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Ivica Dačić, bude konference Stálé rady 15. ledna letošního roku. Informuje agentura RIA Novosti.

Ivica Dačić

Ivica Dačić

Podle Dačiće bude pro Srbsko velkou výzvou snaha o stabilizaci konfliktu na Ukrajině, jelikož celá situace nese pachuť devadesátých let minulého století, kdy se rozpadala Jugoslávie.

Srbové jsou v rámci konfliktu na Ukrajině vlastně v neutrální poloze, ač vřele spolupracují s Ruskem, ovšem nestavějí se k žádné straně konfliktu předurčeně.

Ovšem v rámci Evropské unie a ze Spojených států amerických (SSA) je Srbsko kritizováno, jelikož se nechce připojit k protiruským sankcím. Ovšem EU a SSA válku a genocidu na Ukrajině, potažmo v Novorusku, vyprovokovali, živí, financují a podněcují.

Srbové si velice dobře pamatují, jak na jejich národě páchaly země NATO genocidu a válečně jim uloupili Kosovo a Metochii, tak jak to plánoval Hitler.

Reklama: