A je to tady! Útok nožem u metra v Praze; Pachatel zadržen. Jeho identita utajena. Proč?

PRAHA | Pražští policisté a záchranáři měli v pátek večer výjezd ke dvěma velmi vážně zraněným lidem, kteří se dostali do konfliktu s další osobou na Ulici Neustupného u stanice metra, informuje o krvavém masakru slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk s odkazem na česká média. Proč policie tají identitu pachatele, kterého zadrželi? Mu-Slimák?

policejní huhlal a zcela zbytečná existence v uniformě Jan Rybanský | repro: TN.cz

Podezřelého zadrželi dvě hlídky policistů přibližně 400 metrů od místa činu, informovala v noci na sobotu webová stránka televize Nova.

Těžko zraněnými osobami byly podle dostupných informací postarší muž a postarší žena. TV Nova uvádí, že oba byli pobodáni nožem a skončili s vážnými zraněními v nemocnici. „Bezprostředně nebylo jasné, proč přesně ke konfliktu došlo. Vyšetřování převzali kriminalisté z Krajského ředitelství Správy hlavního města Prahy,“ píše zpravodajský server tn.nova.cz.

Podle policejního mluvčí Jana Rybanského došlo v pátek v podvečer v okolí metra Luka k incidentu mezi několika osobami. Případ vyšetřují kriminalisté, na místě jsou zranění, kteří jsou v péči záchranářů. Jak redakce Blesk.cz zjistila, měl muže a ženu napadnout nožem útočník. Jaký útočník? Co se zatajuje? Byl to teroristický nebo náodný útok? Loupežné přepadení? Kulturní obohacení mu-slimákem?

„Od půl deváté prošetřují kriminalisté incident, který se stal v ulici Neústupného, v Praze 5. Podle ohlášení tam neznámý muž napadl ženu s mužem a vážně je zranil. Oba zranění jsou v nemocnici. Podezřelý byl zadržen zhruba 400 metrů od incidentu, kdy ho zadrželi dvě hlídky, které naváděl svědek,“ popsal policejní huhlal a zcela zbytečná existence v uniformě Jan Rybanský, když nevedl, kdo bodal nožem.