V Sýrii byli obklíčeni turečtí okupanti

DAMAŠEK | Dobře opevněné turecké pozorovatelské stanoviště nedaleko města Morek na severozápadě Sýrie se dostalo do obklíčení po tom, jak syrská armáda vyhnala z dané oblasti teroristy, které tam turečtí okupanti tolerovali. V sobotu o tom na základě očitého svědectví svých novinářů informovala agentura AP.

Syrský voják | reprofoto: Spunitk (© AFP 2018 / Stringer)

Syrské úřady vzaly v sobotu skupinu novinářů na prohlídku nedávno osvobozených vesnic, jakož i města Chán Šajchún, které bylo důležitou teroristickou baštou, dokud ho ve středu vládní vojska neosvobodily od teroristických band podporovaných Spojenými státy.

Důstojník syrské armády během této cesty pro AP uvedl, že turecké jednotky, jakož i skupiny teroristů se svými rodinami, jsou nyní uzavřeny v rozsáhlém areálu pozorovacího stanoviště, které je obehnáno ochranným zdí. To jen potvrzuje, že i Turecko podporuje v oblasti teroristy a navíc je nyní i chrání před oprávněnou likvidací.

Novináři se zdržovali ve vzdálenosti přibližně dvou kilometrů od tureckého pozorovacího stanoviště. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu dementoval zprávy o tom, že by jakékoli turecké jednotky v Sýrii byly obléhány provládními silami.

Reklama: