Fašisto Mikuláši Mináři, Havel mohl odmítat návrhy ministrů, ale Zeman ne?

PRAHA – BRNO | Novodobá historie Česka a Slovenska zná mnoho příkladů, kdy hlavy států odmítly jmenovat kandidáty navrhované vládou na určité státní funkce a není to neústavním jednáním. Píše o tom český právník Zdeněk Koudelka v souvislosti s kritikou fašitického kripla Mikuláše Mináře, který u Pražského hradu roztrhal Ústavu České republiky.

Zdeněk Koudelka má na fašistu Mikuláše Mináře jasný názor

„Dne 21. srpna předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář během vzpomínkové akce věnované výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy a památce na oběti demonstrací v srpnu 1969 roztrhal Ústavu České republiky. Spojil to s neústavním jednáním českého prezidenta Miloše Zemana při odvolání ministra kultury,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle Zdeňka Koudelky prezident Miloš Zeman neporušil ústavu, když odmítl Michala Šmardu jmenovat ministrem kultury: „Ústava právo jmenovat ministry dává prezidentovi, který nemůže jmenovat někoho bez návrhu premiéra, ale navrhovací právo není silnější než jmenovací. Prezident nemusí návrhu vyhovět,“ vysvětluje expert hloupému nedostudovanému havloidnímu fašistovi Minářovi, ale také i jiným hovadům, kteří této lživé propagandě o povinnosti prezidenta věří.

Je mezi nimi například i islamofil a zamořovač Teplic mu-slimáckými sviněmi Kubera: „Podle mého názoru je tisíc důležitějších problémů, jako rozpočet nebo ekonomika, která začíná stagnovat. Co se týče jmenování Michala Šmardy, přirovnával jsem to k tomu, že prezident by měl jmenovat i Ferdu Mravence, když mu to premiér navrhne. To byla samozřejmě nadsázka. Ale jsem toho názoru, že byť se ten kandidát prezidentovi nelíbí, i přes to by ho měl jmenovat,“ napsal předseda Senátu za ODS a milovník mu-slimáků, tedy vlastizrádný zločinec Kubera na facebooku.

Jaroslav Kubera – předseda Senátu a zamořovač mu-slimáky| foto: twitter

„Minářova kritika Miloše Zemana je průzračně pokrytecká,“ míní Koudelka a dále uvádí příklady, kdy prezidenti odmítali navrhované kandidatury.

„Proč Minář nekomentoval to, že prezident Václav Havel odmítl návrh vlády Miloše Zemana na odvolání předsedy Komise pro cenné papíry Tomáše Ježka, odmítl návrh Poslanecké sněmovny na jmenování Františka Brožíka viceprezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu, odmítl návrh Akademického senátu Univerzity Hradec Králové na jmenování rektora Petera Mikuleckého,“ píše právník.

Vůdce Mikuláš Minář je lhář; Ústavní podvod Milionu chvilek

Připomněl také odmítnutí slovenského prezidenta Michala Kováče, který nechtěl jmenovat Ivana Lexu na návrh premiéra Vladimíra Mečiara ministrem v listopadu 1993, a cituje jeho slova: „Pán Lexa nesplňuje předpoklady na výkon funkce a protože ho poznám osobně, nemá ani moji osobní důvěru.“

„Milion chvilek pro demokracii je nástroj na znásilnění voličů, kteří ve svobodných volbách dvakrát zvolili Miloše Zemana prezidentem. Je to hnutí nedemokratické, protože chce lidem vzít základní politickou hodnotu listopadu 1989, tedy že vládnout mají na pevně stanovenou dobu ti, kteří volby vyhrají, a ne ti, kteří je prohrají,“ uvedl Koudelka na závěr. Celý komentář Zdeňka Koudelky ZDE.

Reklama: