Babiš šaškoval v Bílém domě a za fotku z DJ Trumpem všichni zaplatíme 14,5 miliardy korun

Vláda ANO, ČSSD a KSČM se rozhodla koupit vrtulníky z USA. Česká republika zaplatí 14.5 miliardy korun za 4 bitevní vrtulníky a 8 víceúčelových vrtulníků. Jde o typ, který používá námořní pěchota USA při svých invazních expedicích. Je jasné, že tento obchod je jedním z výsledků návštěvy premiéra Babiše v Bílém domě.

Tomio Okamura

Velmi draze zaplacená fotka s americkým prezidentem. Jde o doslova vyhozené peníze. Tato mini série vrtulníků je evidentně určena pro zajištění účasti české armády na expedicích USA. Pro vlastní obranu naší země nemají žádný význam. Jejich provoz bude drahý, protože zde není logistika zajišťující jejich údržbu a funkčnost. Hnutí SPD odmítá slepé následování USA do válečných konfliktů mimo obranu spojenců. Pro zajištění obrany ČR jsou tyto vrtulníky zbytečnou investicí.

Polsko a Maďarsko se rozhodlo modernizovat vrtulníky Mil a naše země mohla zvolit stejné řešení. Modernizační potenciál těchto vrtulníků zavedených v naší armádě je reálný a jejich modernizaci, provoz, logistiku i opravy plně zvládají české firmy. Šlo by o několikrát levnější řešení zajišťující potřeby obrany země. Je nehorázné, že prakticky ve stejnou dobu ministryně financí Schillerová (ANO) deklaruje záměr prodloužit dobu odchodu do penze pro pracující občany.

Zloděj Babiš si nakradl více než si DJ Trump vydělal | repro: Forbes

Věk 65 let je prý finančně neudržitelný. Je to prostě lumpárna na lidi, kterou zorganizovala vláda. Peníze jsou! Nekupujte expediční vrtulníky za 14,5 miliardy a seberte politickým neziskovkám peníze a máte skoro 30 miliard na stabilizaci penzijního systému. Zrušte nákup bojových vozidel v zahraničí za plánovaných 50 miliard a modernizujte je jako Slovensko.

Babiš v bílém domě s DJ Trumpem a manželkami

České firmy mohou stávající bojová vozidla zavedená v armádě modernizovat na úroveň funkční pro potřeby obrany země. Vznikne možnost desítky miliard investovat do podpory a snížení daní pro pracující rodiny s dětmi. Přijde na svět více českých dětí, a protože na důchod si nešetříme, ale platí nám ho naše děti, bude stabilizován penzijní systém.

Hnutí SPD odmítá plány na prodloužení věku odchodu do důchodu. Jsme politická síla, která nemění svůj program a drží své slovo. Neděláme politiku v zájmu byznysu nadnárodních zbrojařských korporací, ale v zájmu lidí.