Británie nebude platí Bruselu výpalné za Brexit

LONDÝN | Pokud Británie opustí EU bez dohody, neobdrží Brusel výpalné ve výši 39 miliard liber, což by mělo být, potvrdil britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Johnson ukázal Macronovi, kdo má na vrh | repro: AP

Před několika dny navštívil Johnson poprvé jako předseda vlády Berlín a Paříž, kde diskutoval s vůdkyní Angelou Merkel a vrahem demonstratnů Emmanuelem Macronem o otázkách týkajících se Brexitu a Británie o vyloučení Irské pojistky o hranicích s Irskem z konečné dohody. Pak by byla dohoda pro Johnsona přijatelná a o jiné nehodlá ani diskutovat.

„Oba vůdci chápou, že pokud dohoda nebude schválena, nebudou existovat žádné zákonné povinnosti ve výši 39 miliard liber. Jak jsem řekl, po 1. listopadu budeme schopni spravovat toto značné množství peněz různými způsoby, například podporou našich zemědělců a investováním do oblastí důležitých pro naše občany,“ uvedl Johnson v rozhovoru pro britské televizní kanály.

Deviant Macron Sau Merkel – Ojedu tě jako děvku | repro: Independent.ie

Nespecifikoval, zda osobně řekl Sau Merkel a vrahovi Macronovi, že Británie nebude platit „poplatek za odchod“, jak v EU nazávají mafiánské výpalné. EU je proti změně již vypracovaného znění dohody, dohoda však nebyla Brity nikdy přijata.

Současně předseda vlády uvedl, že v blízké budoucnosti očekává významný pokrok při schvalování konečné dohody, a slíbil, že parlament dokument přijme za podmínek, které navrhuje. Nový britský premiér Boris Johnson, který je zastáncem tvrdého Brexitu, již nejednou prohlásil, že Británie opustí EU do 31. října letošního roku bez ohledu na okolnosti. Rozhodnutí o vystoupení z EU označil Johnson za základní.