Další stát odvolal uznání samozvané Kosovské republiky

BĚLEHRAD – LOMÉ | Africké Togo je patnáctým státem, který odvolal uznání samozvané Kosovské republiky. Informoval o tom srbský ministr zahraničních věci Ivica Dačić, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kosovo je Srbsko

Na začátku srpna Dačić oznámil, že brzy sdělí, jaký 15. stát stáhl uznání nezávislosti Kosova, a uvedl, že zůstalo necelých 100 zemí, které Kosovo uznávají. Srbská média pak předpokládala, že jde o Togo, ale ministr zahraničí nespecifikoval název země s tím, že brzy zveřejní oficiální nótu.

„Togo je patnáctá země, která stáhla uznání samozvané Kosovské republiky… Nóta byla zaslána 28. června na Vidovdan,“ potvrdil ministr zahraničí pro kanál Pink.

Svátek Vidovdan, nebo také Vítův den, má pro Srby velký symbolický a historický význam. Je věnován výročí bitvy na Kosově poli 28. června 1389 s osmanskými Turky. „Pokračujeme dál, dokud Kosovo nepochopí, že věc není hotová a že musí přistoupit na kompromis,“ dodal ministr.

Dříve v srpnu velvyslanci Spojených států, Británie, Německa, Francie a Itálie žádali Bělehrad, aby zastavil lobbování za stažení uznání Kosova ve třetích zemích. Zločinecká koalice má strach, že by se mohla mince obrátit a Kosovo by mohlo opět být pod kontrolou Srbska a mu-slimáci ze země by byli definitně vyhnání, nebo… (vyslaní k Alláhovi).

Na konci července Středoafrická republika oznámila, že se stala 14. státem, který stáhl uznání Kosova. Srbské ministerstvo zahraničí v této souvislosti uvedlo, že uznání Kosova již dříve zrušily Palau, Madagaskar, Šalomounovy ostrovy, Komorské ostrovy, Dominikánská republika, Surinam, Libérie, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Guinea-Bissau, Burundi, Papua Nová Guinea, Lesotho a Grenada. Slovensko nikdy nezávislost neuznalo, zločinec Havel nezávislost uznal.