Rusko odpoví ohledně testování rakety středního doletu ve Spojených státech

MOSKVA | Ministerstvo obrany a další úřady zahájily přípravy na symetrickou odpověď Spojeným státům (SS) v souvislosti s odstoupením od smlouvy INF a zkouškami rakety středního doletu v SS, prohlásil tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace (RF) Dmitrij Sergejevič Peskov.

Dmitrj Sergejevič Peskov se vysmívá americkým fakenewserům | repro: e-news.su

„Slyšeli jste přece pokyny prezidenta? Dal je. Samozřejmě,“ odpověděl Peskov, Dmitrij Sergejevič novinářům na otázku, jestli Ministerstvo obrany RF chystá symetrickou odpověď. Tiskového mluvčího cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Prezident RF Vladimir Vladimirovič Putin v pátek prohlásil, že zkoušky rakety ve Spojených státech ze dne 18. srpna potvrzují údaje, jež předtím získalo Rusko, a to že v SS vyvíjí zbraň, která byla předtím zakázána smlouvou INF (vypršela 2. srpna).

Prezident řekl, že se Rusko nehodlá zúčastnit závodu ve zbrojení a pověřil ministerstvo obrany, Ministerstvo zahraničních věcí RF a další úřady, aby zvážily opatření na přípravu symetrické odpovědi.

Dmitrij Sergejevič Peskov přitom nedal do souvislosti vojenské cvičení zahájené na jihu Ruska s aktivitami Spojených států. „Je to obvyklá práce ruské armády: cvičení, a tak dál. Co se týče podrobnosti, myslím, že se na to máte zeptat na obranném úřadu. V poslední době věnuje velkou pozornost armádní struktuře, stavu našich vojsk,“ řekl na adresu MO RF.

Mluvčí ruského prezidenta ujistil, že nejsou žádné pochybnosti ohledně splnění prezidentova pokynu na přípravu patřičné odpovědi v souvislosti s odstoupením SS od INF a novými zkouškami. „Co se týče symetrické odpovědi, nejsou žádné pochybnosti, že bude poskytnuta, a že budou podniknuta veškerá opatření na zajištění bezpečnosti naší země,“ řekl na závěr Peskov, Dmitrij Sergejevič.

Obranná vojenská cvičení na jihu Federace

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

Velká dvoustranná velitelská a štábní cvičení za účasti 8,2 tisíce vojáků startovala na území Jižního vojenského okruhu, sdělil předtím novinářům armádní mluvčí.

Mají se konat na 12 polygonech vojenského okruhu v Rostovské, Volgogradské a Astrachanské oblasti, Stavropolského a Krasnodarského kraje, a republiky Krym.

Má být nasazeno přes 2,5 tisíce kusů vojenské techniky, včetně asi 30 letadel a přes 60 vrtulníků, více než 100 tanků, pak lodě Černomořské a Kaspické flotily. Má být nacvičeno nasazení mezidruhových vojenských jednotek v zájmu zajištění vojenské bezpečnosti jižních hranic RF.

Reklama: