Luboš zaOrálek je zase ministrem. Tolikrát jej vyhodili dveřmi a zase jim tam vlezl oknem

PRAHA | AKTUALIZOVÁNO (přidáno video) | Po třinácté hodině odpoledne jmenoval prezident Miloš Zeman Lubomíra Zaorálka ministrem kultury. Definitivně tak snad skončila politická krize, která odstartovala v polovině května. Zaorálkovu jmenování byl vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a samotného Zaorálka přítomen i předseda ČSSD a islamofil a budovatel totality Jan Hamáček. O jmenování degenerovaného Zaorálka ministrem informují ParlamentniListy.cz.

„Takže, vážený pane premiére, vážený pane vicepremiére, vážený nový ministře kultury, dámy a pánové,“ zahájil prezident pozdravem.

„Za třicet let, co se pohybuji v politice, jsem potkal řadu ministrů kultury. A každý z nich musel řešit jedno dilema. Každý z nich měl koláč peněz. A když se ten koláč rozkrojí, tak se nezvětší, upozornil Zeman s tím, že když dá více peněz na živé umění a na různé festivaly, pravděpodobně se dočká potlesku médií. Prezident však Zaorálka požádal, aby se na potlesk médií neohlížel a věnoval se péči o památky.

„Protože máme oba rádi Bibli, tak si vzpomínám na citát: Vcházejte úzkou cestou, která je cestou k životu, nikoli cestou širokou, která je cestou k smrti,“ pravil prezident.

Apeloval na Zaorálka, české kulturní památky netleskají, památky mlčí a chátrají. Jsou to naše markanty a my jsme k nim nedokázali přidat markanty nové. Je to naše ostuda,“ posteskl si prezident s tím, že je tedy naším úkolem alespoň to uchovat pro příští generace památky starší. „Přeji vám pane ministře, abyste šel úzkou cestou a něco po vás zůstalo,“ uzavřel Zeman.

Luboš ZaOrálek to ze sebe tlačí a všichni budou překvapení, až to vytlačí
Reprofoto: iDĚS.tv