V Rusku proběhlo další cvičení vojenského letectva, na polním letišti a s testováním nejmodernějších systémů centralizovaného dotankování letounů

KAZAŇ | Bojová ruská letadla Su-34 a dva dopravní letouny An-26 přistály na budované magistrále Evropa – Západní Čína v ruském Tatárstanu v rámci speciálních cvičení materiálně-technického zajištění Ozbrojených sil Ruské Federace, které se konají na území Centrálního vojenského okruhu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Při projektování velkých dálnic jsou budovány zvláštní plochy, na nichž je v případě potřeby možné přistání bojových a dopravních letadel. Na jednom z těchto pozemků je v Тatarstánu vybudováno polní letiště, kde jsou rozmístěny sklady munice a paliva a také celá letecká pozemní infrastruktura. To umožňuje přistání letounů a jejich přípravu na vzlet.

Kromě toho během cvičení byl poprvé použit automatizovaný systém centralizovaného tankování letounů. Systém zahrnuje šest čerpacích agregátů, čerpací modul a rezervoáry s kapacitou 400 kubických metrů. Kapacita každé čerpací stanice činí více než 500 litrů za minutu, což umožňuje natankovat až šest letadel do 10 minut.

Také v rámci cvičení byla poprvé testována autocisterna АТЗ-20, která natankuje letadlo za méně než pět minut, její kapacita je 1200 litrů za minutu.

Suchoj Su-34