Vůdce SS Trump pro hurikán Dorian zrušil návštěvu Polska

WASHINGTON | Americký vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump ve čtvrtek zrušil svou plánovanou víkendovou cestu do Polska pro blížící se hurikán Dorian. Jak uvedl, je pro něj velmi důležité, aby byl ve Washingtonu a vypořádal se s ním. Jak se bude vypořádávat s bouřkou neuvedl. Bude hlupák Trump poroučet větru a dešti.

Donald john Trump a Andrzej Sebastian Duda (pán a jeho pes)

„Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost a ochrana Američanů na trase hurikánu,“ uvedl vůdce SS Trump, kterého cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSPrávy.sk.

DJ Trump měl do Varšavy vycestovat v sobotu a vrátit se měl v pondělí. Do Polska, kde se měl zúčastnit akcí u příležitosti 80. výročí začátku druhé světové války, místo něj pojede jeho poskok Mike Pence, zástupce vůdce SS.

Vůdce uvedl, že své rozhodnutí již dříve během čtvrtka oznámil svému polskému kolegovi Andrzeji Sebastianu Dudovi a návštěvu chce naplánovat na jiný termín v blízké budoucnosti.

Je to už druhá zahraniční cesta, kterou Trump v ostatních týdnech zrušil. Z Polska měl původně letět na první oficiální návštěvu Dánska, tu však minulý týden zrušil poté, co tamní lídři zkritizovali jeho plán koupit Grónsko. A tak hnije v Bílém domě.