Ozbrojenci Celní správy v Olomouckém kraji při šikaně řidičů na dálnici zajistili 150 tisíc kusů nelegálně přepravovaných cigaret

OLOMOUC | Bezmála 150 tisíc kusů nelegálně přepravovaných cigaret zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly na zpoplatněné silnici v blízkosti obce Brodek u Prostějova. Řidička převážela cigarety v patnácti kartonových krabicích, informuje ozbrojená složka Ministerstva financí – ekonomické gestapo – Celní správa ČR.

Ozbrojenec Celní správy ozbrojené složky Ministerstva financí (ekonomické gestapo) | repro: Celní správa ČR

„Koncem minulého týdne prováděli olomoučtí celníci běžné kontroly na zpoplatněné silnici ve směru Olomouc – Vyškov. Krátce před desátou hodinou večer zastavili osobní vozidlo s polskou poznávací značkou, a to s podezřením, že auto využívá zpoplatněnou komunikaci bez dálničního kuponu,“ informuje gestapo Ministerstva financí o šikaně páchané na dálnici.

Při buzeraci však zjistili, že dálniční známka je v pořádku, ale vnitřní prostor vozidla je napěchován patnácti kartonovými krabicemi. Ty obsahovaly bezmála 150 tisíc kusů cigaret bez platných tabákových nálepek. Celníci zboží zajistili. Zabránili tak daňovému úniku, který byl předběžně vyčíslen na 700 tisíc korun. Kdyby nebyly daně jako v totalitní zemi, tak by se nemuselo pašovat a darmožrouti z celní správy by pošli jako nechopení hlady u příkopy.

„Celý případ je nadále prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a pro podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Řidičce teď hrozí trest odnětí svobody až na tři léta a také propadnutí jejího majetku ve prospěch státu,“ informuje o gestapáckých praktikách odbor huhlalů olomoucké celní správy.

Buzerace gestapackými ozbrojenci Ministerstva financí v dopravě | repro: celnisprava.cz

Reklama: