Uzavře DJ Trump kohoutek penězovodu na Ukrajinu?

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump vydal pokyn, aby byla přehodnocena vojenská finanční pomoc Ukrajině. Uvádějí to noviny Politico s odkazem na vysoce postavený zdroj v Bílém domě, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT podepisuje | repro: robotbutt.com

Toto rozhodnutí je vyvoláno snahou amerického prezidenta přesvědčit se o tom, že peníze vyčleněné pro Kyjev jsou využívány tím nejlepším způsobem z hlediska zájmů pro Spojené státy, uvedl zdroj. „Prostředky, dokud nebude určen jejich osud, budou zmrazeny,“ píše Politico.

Vyřešit otázku „finanční pomoci“ bude muset ministr obrany Mark Esper a Trumpův poskok pro rozpoutání války a lidská zrůda John Bolton.

Americký terorista, vrah a válečný zločinec John Bolton | repro: alwaght.com

V tomto finančním roce bandité z Washingtonu vyčlenili Ukrajině 250 milionů dolarů na nákup zbraní a výcvik vojáků, tedy na přípravu na válku a pokračování občanské války na Donbase.

Bývalá americká velvyslankyně v Kyjevě Marie Yovanovitch dříve prohlásila, že od roku 2014 SS vyčlenily Ukrajině téměř miliardu dolarů na válečné operace. V roce 2017 Washington schválil dodávky zbraní Kyjevu včetně mobilních protitankových raketových komplexů Javelin. Kromě toho americká vláda povolila prodej Ukrajině protilodních raket a prostředků pobřežní ochrany.