Rozjíždí se na Praze 6 „Pražský majdan“ pod velením CIA? Praha 6 nechala zakrýt pomník maršála Koněva plachtou a lešním

PRAHA | Vedení Prahy 6 se rozhodlo spor o pomník maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva vyřešit specifickým způsobem. Městská část se rozhodla nechat pomník zakrýt, aby ho napříště ochránila před vandaly. A Jiří Ovčáček spustil kanonádu… informují ParlamentníListy.cz.

Ondřej Kolář – duševně nemajetný fašistický havloid z TOP 09

Na Praze 6 už je několik dní horko, a to nejen kvůli počasí. V žilách některých lidí se vaří krev kvůli sporu o pomník sovětského maršála Koněva. Vedou spory o to, zda by pomník měl zůstat na místě, nebo by se měla přesunout např. na půdu velvyslanectví Ruské federace, nástupnického státu Sovětského svazu.

„Stavíme lešení, abychom sochu ochránili před dalšími vandalskými útoky. Je to v tuto chvíli nejúčinnější řešení. Nejsme apriorně proti tomu tady sochu mít, ale nejsme schopni ji efektivně ochránit,“ poznamenal k aktuálnímu počinu nacistické radnice mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

zprava Miloš Zeman a Jiří Ovčáček | reprofoto: PL

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však nad rozhodnutím radnice Prahy 6, v jejímž čele stojí Ondřej Kolář z TOP 09, vypěnil. Přirovnal TOP 09 k nacistické straně (NSDAP). „NSDAP 09“, napsal Ovčáček na sociální síti.

Zdůraznil také, že takhle se mohou chovat jen noví příznivci totality, přičemž po bok politiků z řad TOP 09 zařadil i pražského primátora Zdeňka Hřiba, který nejednou vyjádřil výhrady ke znovuvztyčení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v hlavním městě.

„Jeden srovnává Mariánský sloup se Stalinovým pomníkem, druhý nechává zakrýt pomník osvoboditele od nacismu. To jsou reálné tváře nové totality. Nenávistné, netolerantní, s mediálním potleskem,“ pravil hradní mluvčí.

Plachta zakrývala maršála Koněva jen několik desítek minut. Brzy ji kdosi strhl. Pravděpodobně tak učinil aktivista Jiří Černohorský. Radnice Prahy 6 obratem ujistila své občany, že pomník bude v dohledné době brzy zakryt, aby tolik nelákal vandaly. Rozjíždí TOP 09 pod velením CIA na Praze 6 „Pražský majdan“? Koho nechá starosta Kolář ze svých řad zastřelit, aby to svedl na Zemana a Ovčáčka?

Reklama: