Syrské jednotky svobozují město Al Tamaneah od teroristů podporovaných Spojenými státy

DAMAŠEK | Na severozápadě provincie Idlib a v oblasti Hama pokračuje vítězné tažení syrských vládních jednotek podporovaných ruským letectvem. Syrští Tigři pod vedením Soheil al Hassana začali ve čtvrtek večer operaci, která vede k osvobození strategického města Al Tamaneah.

Syrský voják | reprofoto: Spunitk (© AFP 2018 / Stringer)

„Ruské letectvo likviduje opěrné body teroristů a syrská armáda otřesené dřihádisty likviduje,“ píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Syrské jednotky jsou nesmírně mobilní a útočí podle ruského vzoru. Část jednotek vstupuje do bojů z otřesený nepřítelem, další části v bojových kolonách pronikají hluboko do zázemí teroristů. Ti se obávají obklíčení, zastavují boj, odpoutávají se od Tygrů a rychle ustupují hlouběji do hloubky provincie Idlibu.

Teroristé vědí, že v případě obklíčení jim hrozí likvidace. Před několika měsíci nesložili zbraně a rozhodli se pokračovat v bojích v Idlib, je sporné, zda jim syrské vládní jednotky poskytnou další šanci zachránit si své životy. Nebo je prostě jen postřílejí jako prašivé psy.

Syrská arabská armáda osvobozuje svou zemi od teroristů – pak na řadu přijde vyhnání amerických okupantů
Foto: Sputnik (Mikhail Alaeddin)

Podle informací íránského portálu Fars News už syrské vládní jednotky vstoupily do okrajových čtvrtí města Al Tamaneah. Teroristé mají již mírnou bojovou morálku, před necelým týdnem ztratili důležité strategické město Khan Sheikhouni. Syřané uplatňují taktiku, kterou je naučili Rusové a díky které vyčistili například i Aleppo od teroristů.

Syrské dělostřelectvo útočilo na pozice teroristů v oblasti Ajnada al Quafquaza, ve městě al Khuwain a pod kontrolu vládních vojáků se dostaly oblasti, z nichž mohli teroristé podnikat protiútoky.

Teroristé mají vysoké ztráty a podle informací deníku Al-Watan se ruští piloti a rychlé syrské motorizované jednotky zaměřují především na silniční komunikace, kde likvidují nákladní vozidla, které se snaží teroristům dovést munici a pomoc.

Syrské dělostřelectvo | reprofoto: © Sputnik (Ilja Pitalev)

Jen v oblasti al Tamanah, al Tah Kafar Sajnah, Jarjanaz a Saraquib zničili vládní vojáci tři sklady zbraní a střeliva, dvě velitelské centra teroristů a více než tucet pick-upů vyzbrojených velkorážnými kulomety. Syrští vládní vojáci zlikvidovali téměř padesát teroristů. Skupina Tahrir as Sham utrpěla v bojích výrazné ztráty a její bojová hodnota se značně snížila.

Podle informací syrské a ruské tajné služby množství teroristů se pokouší uprchnout z frontové linie. Turci hrají dvojí hru, očekávají, že v Sýrii získají cenné zisky díky hybridnímu konfliktu, který mezi sebou v Sýrii vedou Rusko a Spojené státy. Co se stane pak s okupanty ze Spojných států, kteří jsou v Sýrii? Prchnou do Turecka, či budou jako teroristé postříleni?


Spojené státy (SS) svou vojenskou přítomností v Sýrii porušují mezinárodní právo. Porušují tak Chartu OSN, nerespektují svrchovanost Syrské arabské republiky a vedou tak vůči suverénní zemi útočnou válkou, který je Chartou OSN zakázána a je považována za válečný zločin.
SS vraždí v Sýrii civilisty, převážně ženy, děti a starce, kdy bombardují školy, nemocnice a jiné civilní cíle, jako i obytné domy, čímž páchají v Sýrii další válečný zločin – Válečný zločin proti lidskosti.
Koalice SS drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro jejich ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.
Bílé přilby za pomoci vojsk SS páchají v Sýrii útoky chemickými zbraněmi, které pak svalují na syrskou regulérní armádu. Dále pak natáčejí propagandistická videa, kde předstírají používaní chemických zbraní legitimním syrským režimem. Páchají tak zločiny informační války, dezinformace a šíří lži a to vesměs za pomocí zločineckých mediální organizací a agentur: CNN, BBC, AP, AFP a další.
Vůdci SS, kteří se na okupaci Sýrie a páchání tam válečných zločinů (Barack Hussein Obama a Donald John Trump) by měli být postaveni před válečný tribunál jako nacisté v Norimberku a měli by být po tradici řádně odsouzeni k trestu nejvyššímu. Vzhledem, že jsou občany Spojených států, kde platí i trest hrdelní, tak k němu.