Teploušem se nikdo nerodí. Je to duševní nemoc. Neexistuje gen, který by předurčoval homosexualitu, dokazují vědci z Harvardu v přelomové studii

CAMBRIDGE | Genetická analýza u téměř půl milionu lidí ukázala, že neexistuje něco jako homosexuální gen. Ve studii publikované v magazínu Science použili vědci data z britské Biobank a společnosti 23andMe, která se zabývá genetikou, informuje o vyvrácení homosexuální lži, že se tak tito jednici rodí, slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Nyní se můžeme opět vrátit k definici, že homosexualita je sexuální úchylka a deviace.

Coloradský teploušský zmrd a sexuální deviant Jarod Polis | repro: outlifemedia.com

V rámci studie se sice podařilo najít některé genetické varianty spojené s osobami preferujícími vztahy se stejným pohlavím, avšak genetické faktory činily u nich nanejvýš 25 procent chování.

Podle skupiny GLAAD obhajující práva homosexuálů studie potvrdila, že neexistuje žádná přesvědčivá míra, v níž by příroda nebo výchova ovlivňovaly chování buzerantů a leseb, kdy to byl vlastní gól, protože to jen potvrzuje, že to je další druh sexuální pervese, jako mazání se při sexu lejny a pod.

Vědci u účastníků studie zkoumaly jejich genom, tedy jejich celou genetickou informaci. Stejně se jich ptali, zda mají výlučně partnery stejného pohlaví nebo také z řad opačného pohlaví. Nakonec vědci z Harvadu a Massachusettského technologického institutu (MIT) dospěli k závěru, že u osob postižených homosexuální deviací odpovídá genetika za jejich chování pouze osmi až 25 procenty.

Podařilo se najít pět specifických variant zvláště souvisejících s homosexuálním chováním, včetně jednoho spojeného s čichem a ostatních s pohlavními hormony, avšak spolu odpovídaly za homosexuální chování mírou menší než jedno procento.

„Genetika je méně než polovinou příběhu při sexuálním chování, stále je však velmi důležitým přispívajícím faktorem. Neexistuje žádný homosexuální gen ani genetický test, který by řekl, jestli bude mít někdo vztah s osobou stejného pohlaví. Je skutečně nemožné předpovědět sexuální chování jednotlivců z jejich genomu,“ řekl docent Ben Neale z Massachusetts General Hospital.

Názor, že neexistuje v populaci genetický variantu, který by měl výrazný vliv na sexuální orientaci, zastává i čestný profesor na UCL Genetics Institute na University College London David Curtis.