Prezident Miloš Zeman bude trávit víkend v Polsku

PRAHA – VARŠAVA | Prezident republiky Miloš Zeman se v sobotu 31. srpna vydá na dvoudenní pracovní návštěvu do Polska. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andrzej Duda a Miloš Zeman na Pražském hradě | foto: tasr (teraz.sk)

Vrcholem jeho programu bude nedělní ceremoniál ve Varšavě, který je věnován 80. výročí vypuknutí 2. světové války. Program Zemanovy cesty je zveřejněn na webu Pražského hradu.

„Miloš Zeman by do Polska měl odletět v sobotu v 17 hodin a celý svůj program zahájí v neděli, když v poledne podepíše pamětní knihu,“ píše Sputnik.

Následovat má ceremoniál věnovaný 80. výročí vypuknutí 2. světové války. Této akce by se měli zúčastnit zástupci tří desítek států. Patří mezi ně i německý prezident Frank-Walter Steinmeier nebo slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Původně měl dorazit i americký prezident Donald Trump, ten ale svoji cestu zrušil kvůli hurikánu Dorian.

Následně český prezident v Polsku položí věnec u hrobu neznámého vojína a před návratem do Prahy ho čeká večeře, kterou pořádá polský prezident Andrzej Duda. Celý Zemanův program zveřejnil Pražský hrad na svém webu.