Teroristé z Washingtonu se totálně odkopali! Zase vyhrožují sankcemi za Severní proud 2

VARŠAVA | Spojené státy (SS) s největší pravděpodobností uvalí na Rusko další sankce kvůli výstavbě plynovodu Nord Stream 2. V sobotu to ve Varšavě uvedl americký ministr energetiky Rick Perry, tím jen dokázal, že sankce používají jako prostředky ekonomického terorismu v rámci hybridní války.

Výstavba Severního proudu 2 | foto: Sputnik (© Foto: Nord Stream 2/Axel Schmidt)

„Domnívám se, že nejspíše ano,“ prohlásil Perry novinářům, když odpovídal na otázky, zda budou na Rusko uvaleny nové sankce kvůli plynovodu Nord Stream 2.Podle něj se o této otázce ve Spojených státech debatuje na velmi vysoké úrovni.

Výstavba plynovodu Nord Stream 2 zahrnuje pokládku dvou větví plynovodu na dně Baltského moře, které budou přepravovat zemní plyn z Ruska do Německa a dále do střední Evropy.

Není to poprvé, co Perry vyhrožuje sankcemi. V červnu americký vůdce Donald John Trump rovněž uvedl, že zvažuje na ruský plynovod uvalení sankcí. Plynovod ale podporuje Německo, které se díky němu stane klíčovou tranzitní zemí pro dodávky ruského zemního plynu. Tím se uzavře trh pro americký zkapalněný plyn v Evropě.