V Rusku provedli raketovou zkoušku systému Iskander

MOSKVA | Ministerstvo obrany Ruska zveřejnilo video vypuštění balistické rakety operačního taktického raketového systému Iskander. Start byl proveden na výcvikovém prostoru Kapustin Jar na jihu evropské části Ruska. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vojáci stříleli na cíl, který demonstroval důležitý objekt podmíněného nepřítele. Cíl byl úspěšně zničen. Ruské ministerstvo obrany také upřesnilo, že během cvičení jednotky systému Iskander splnily několik standardů: Přesun komplexu z dopravní polohy do bojové, přeložení raket z dopravních nabíjecích vozidel na samohybné startovací zařízení a zahájení raketového útoku podle zadaných souřadnic.

Před více než rokem se poprvé konalo cvičení se zapojením komplexů Iskander-M proti námořním cílům. Ministerstvo obrany Ruska také zveřejnilo video zkoušky systému.

Iskander-M | repro: © Sputnik (Vitalij Ankov)

Operační taktický raketový systém Iskander-M je určen ke zničení protivzdušných a protiraketových systémů nepřítele. Včetně takových malých cílů, jako jsou raketové systémy, dalekonosná artilerie a letadla a vrtulníky umístěné na zemi.

Unikátní raketový systém nasazený jako součást téměř 20 raketových brigád může zasahovat cíle ve vzdálenosti až 500 km, a může tedy zasáhnout i útočnou skupinu letadlových lodí. Boj proti útoku tohoto raketového systému pomocí moderních prostředků obrany bude velmi obtížným úkolem.