V Jižní Karolíně vyhlásili pro hurikán Dorian výjimečný stav

COLUMBIA | Guvernér Jižní Karolíny Henry McMaster vyhlásil pro stát výjimečný stav poté, co se pro něj zvýšila hrozba vyplývající z hurikánu Dorian. Výjimečný stav umožňuje snadnější přístup k federální pomoci a státní agentury díky němu mohou koordinovat možné evakuace a další přípravy. Zatím evakuace nebyly nařízeny.

Ilustrační snímek

McMaster uvedl, že spolu s dalšími představiteli monitorují předpovědi, aby zjistili, zda se trasa hurikánu neposune více do moře.

Podle nejnovějších předpovědí se sílící hurikán prožene podél pobřeží Floridy a obejde pobřeží Georgie, přičemž stále existuje hrozba, že ve středu zasáhne pevninu. Následně by měl pokračovat ve čtvrtek ráno severně k Jižní Karolíně.

Dorian, který je v současnosti hurikánem čtvrté kategorie, se podle amerického Národního centra pro hurikány v Miami v sobotu dopoledne nacházel 415 kilometrů východně – severovýchodně od severozápadní části souostroví Bahamy. Doprovázel ho vítr o rychlosti 240 kilometrů za hodinu. Hurikán se však zpomalil a pohyboval se západním směrem rychlostí 13 kilometrů za hodinu.

Reklama: