Texaský masakr: Pět postřílených a 21 zraněných

ODESSA | Pachatelem sobotní střelby na západě amerického státu Texas byl muž, jehož auto se pokusila zastavit policejní hlídka. Oznámil to představitel místní policie, jehož citovala agentura DPA.

Střelba, ke které došlo v sobotu odpoledne v oblasti města Odessa, přibližně 480 kilometrů západně od Dallasu, si vyžádala pět mrtvých a 21 zraněných civilistů. Kromě toho byly postřelení i tři policisté.

Střelce nakonec zabili policisté. Motiv mužova jednání není znám a nebo se nechtěl nechat jen zastavit policejní hlídkou, tak začal po nich střílet.

Řidiče jedoucího ve vozidle značky Honda se nejdříve pokusil zastavit člen policejní hlídky v blízkosti města Odessa. Muž však zastavit odmítl a policistu postřelil. Později své auto opustil a ukradl poštovní vozidlo. Z něj pak střílel na náhodné oběti, například na hosty restaurace a na lidi v obchodní zóně města Odessa, které má 116 tisíc obyvatel.

Útočníka nakonec zabili policisté během přestřelky v blízkosti kina v Odesse. Šlo o muž bílé pleti ve věku od 30 do 40 let, uvedl představitel místní policie Steve Rogers. Bezprostředně nebylo jasné, zda je mezi pěti mrtvých započítán i samotný střelec.

Záběry z místa incidentu