Protestní shromáždění proti zakrytí sochy maršála Koněva, proti aroganci, tuposti, přepisování historie, rusofobii, a za odvolání starosty Prahy 6

PRAHA | No konečně! Arogance vedení radnice Prahy 6 vyvolala zaslouženou odezvu. Nespokojení občané se sejdou na velké demonstraci, během které vyjádří svůj nesouhlas s odpudivým jednáním starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, a dají hlasitě najevo svůj odpor k jeho nenávistným a tupým krokům proti soše maršála Koněva, osvoboditele Prahy dne 9. května 1945, informuje server hoppner.cz.

Pomník maršála Koněva v Praze | reprofoto: sputnik

Kdy: pondělí 2. září v 16 hodin; Kde: Náměstí Interbrigády, Dejvice; Pořadatel: Proti zakrytí sochy maršála Koněva; Program: Protest a výzva k rezignaci starosty Koláře.

Při té příležitosti by bylo vhodné připomenout nutnost odstranění dezinformačních tabulek, které nechal starosta Kolář nenávistně umístit ke Koněvově soše.

Kdy bude chtít nacista Kolář a jeho vůdce vraždit Židy?

Tabulky lživě informují o roli maršála Koněva v událostech roku 1968, podněcují nenávist extremistů a s osvobozením Prahy 9. května 1945 nijak nesouvisejí.

Role maršála Koněva v událostech 1968 byla zcela okrajová. V tu dobu byl Koněv důchodce (71 let), měl rakovinu a do Prahy přijel jen kvůli tomu, že se znal osobně s generálem Svobodou. Vedl tehdy dialog s kamarádem z války, nic víc, nic míň. Žádným jednotkám Varšavské smlouvy nevelel.

Kolářovy tabulky též nenávistně informují o roli maršála Koněva v maďarském povstání 1956. Tato událost nesouvisí s osvobozením Prahy. Souhlasit ze zásahem nelze. Koněv byl voják a plnil rozkazy (Chruščov).