Přivandrovalý válečník z Afganistanu nožem nedaleko francouzského Lyonu zavraždil jedno člověka a osm zranil

LYON | Jeden člověk zemřel a osm bylo zraněno při útoku nožem ve francouzské obci Villeurbanne poblíž Lyonu. Informují o tom francouzská média. Útok provedl přivandrovalý afghánsky bojovník. Invazní jednotky to jsou, kteří nás mají vyvraždit.

K incidentu došlo na jedné ze stanic metra před pátou hodinou místního času. Při teroristickém útoku zahynul mladík ve věku devatenácti let a osm dalších lidí bylo zraněno, tři z nich byli zraněni vážně. Útočník byl policií zadržen.

„Zadržený je Afgánec, který chtěl v zemi získat azyl,“ uvedl kanál BFMTV s odkazem na zdroje. Na sociálních sítích se objevilo video zadržení jednoho z útočníků.

Kanál uvádí, že policie ani tajné služby muže neznaly. Francouzský policejní dobytek o teroristickém činu zatím ani neuvažuje. A co jiného to bylo. Nebo rovnou už akt války? Po útoku v okolí stanice metra Laurent-Bonnevay vypukla panika.

Teroristický útok ve Francii spáchaný přivandrovalcem

Policie zatím pátrá po dalším muži, který se mohl na útoku také podílet. Podle agentury Reuters druhý útočník má u sebe kovovou jehlu používanou při pečení masa. Takže zákaz střelných zbraní je zbytečný. Vraždí nás noži a jehlami na kebab. Kdyby naopak na místě byla ozbrojená veřejnost, tak by teroristé byli na místě postříleni.

Reklama: