Čína je schopná zničit americké základny jen za pár hodin

SYDNEY | Spojené státy (SS) už nejsou v rámci okupačních aktivit nejsilnější vojenskou mocností v Asii. Tento závěr vyplynul z jedné studie australské Univerzity Sydney. SS předstihla Čínská lidová republika (ČLR), která se stala v Asii vojensky nejsilnější mocností a Američany by rozdrtila jako olivu.

Čínská lidová osvobozenecká armáda | foto: YTB

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak ČLR je schopna svými raketami zničit základny SS v Asii během několika hodin. Autoři australské studie varují ve svém zhodnocení situace v Asii, že obranná strategie SS v obrovském indo-pacifickém regionu je ve velmi špatném stavu.

V případě vojenského konfliktu s ČLR budou SS sotva schopny účinně ochraňovat své spojence. Čína udělala a dělá nadále velký pokrok ve zlepšování svých zbraní a při rozšiřování svého vojenského arzenálu ve srovnání se Spojenými státy a jejich spojenci.

americký agresor v penále

„Čínský raketový systém je vynikající a Čína má k dispozici velké množství velmi precizních raket a vytvořila si i velmi účinně obranné protiraketové systémy. Číňané mají k dispozici již několik tisíc velmi účinných raket,“ píše redaktor slovenského deníku Roman Bednár.

Fakt, že americká vojenská strategie není v dobrém stavu, je už déle znám. V minulém roce informovala Komise pro obrannou strategii SS Kongres SS o tom, že americká armáda by ve válce s Ruskem utrpěla vysoké a nepřijatelné ztráty a válku s ním by jen těžko vyhrála, přičemž není vůbec jisté, zda by ji skutečně vyhrála. Dále varovali, že spojení Ruska a Číny by vedl k drtivé porážce Spojených států.

Reklama: