Rusko odpovědělo na americko-ukrajinské cvičení ostrými střelbami v Černém moři

MOSKVA | Jako studená sprcha zapůsobily na Američany a Ukrajince ruské ostré střelby v Černém moři. Ruské bojové lodě Černomořské flotily uskutečnily bojové střelby, při kterých vystřelili několik raket typu Kalibr. Všechny ruské rakety zasáhly určené cíle. Ruské cvičení je odpovědí na americko-ukrajinské cvičení Sea Breeze-2019, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Podle informací ruského vojenského odborníka Vasilije Dandykina rakety zasáhly určené cíle ve vzdálenosti 70 km. Ruský raketový člun Vyšnij Voloček testoval přesnost střelby a ne délku dostřelu. První nasazení kalibru v Sýrii ukázalo, že ruské rakety zasahují cíle i ve vzdálenosti několika tisíc kilometrů, v roce 2016 stříleli ruské lodě z Kaspického moře a zasahovali přesně určené cíle na území Sýrie velitelské teroristické centra s cizími instruktory, sklady s municí a zbraněmi.

Ruské raketové čluny Černomořské flotily jasně ukázaly, že jsou schopny plnit jakékoliv bojové úkoly. Signál, který Rusko vyslalo směrem ke Spojeným státům (SS), Severoatlantické alianci (SA) i Ukrajině (UA), druhá strana pochopila. Efektivita ruských zbraní v Černém moři odrazuje západních partnerů od neuvážených kroků.

Při cvičení Sea Breeze-2019 Američané demonstrovali možnosti nasazení americké flotily, včetně nasazení výsadkových plavidel. Ruské Kalibry zase demonstrovaly svou ničivou sílu a fakt, že pokud mají Rusové dostatek raket typu Kalibr, k žádné výsadkové akci v Černém moři nedojde.

Start rakety Kalibr | repro: © Sputnik (Denis Abramov)

Reklama: