Vražedný požár na lodi u pobřeží Kalifornie stál život na 34 lidí

LOS ANGELES | Více než třicet osob zemřelo v důsledku požáru na lodi u pobřeží Kalifornie. S informacemi přišla místní televize s odkazem na místní hasičskou stanici „Hasičský sbor okresu Ventura potvrdil 34 mrtvých v důsledku incidentu,“ sděluje televizní stanice.

https://youtu.be/vJ2-lzyrb_8

Informace o typu lodi není uvedena. Televizní společnost poznamenává, že její délka je téměř 23 metrů. Pobřežní stráž Los Angeles sdělila, že záchranné týmy vyrazily na místo, několik členů posádky bylo zachráněno a evakuace pokračuje i nadále.

​K situaci se vyjádřila pobřežní stráž prostřednictvím účtu na Twitteru: „Pobřežní hlídka spustila několik záchranných akcí z místních agentur, aby byla poskytnuta pomoc více než třiceti lidem v nouzi, kteří se nachází na lodi poblíž ostrova Santa Cruz.“

Vražedný požár lodi u pobřeží Kalifornie

​Později bylo zjištěno, že na lodi, kde vypukl požár, se údajně nacházelo 39 osob, informují RIA Novosti. Tyto informace přinesl televizní kanál CNN s odkazem na mluvčí pobřežní stráže Aarona Bemise.

Mluvčí sdělil, že záchranáři ještě nemohou na loď vstoupit kvůli trvajícímu požáru. „Oheň slábne a znovu sílí, je možné, že je to kvůli množství paliva na palubě. Zatím nemůžeme prorazit trup a zjistit, zda jsou tam nějací živí,“ sdělil pro CNN.

Brian McGrath z hasičského sbor okresu Ventura potvrdil, že došlo k obětem na životech. Jejich počet však neupřesnil, protože pobřežní stráž stále pátrá ve vodě. Podle něj se pět lidí podařilo zachránit, jeden z nich má lehčí zranění, informovala AP.