V Lanškrouně mají cestující nové autobusové nádraží

LANŠKROUN | Nové autobusové nádraží slouží cestujícím v Lanškrouně. Kompletní přestavbu provedl Koncern ICOM transport. V Pardubickém kraji jde o čtvrté zrekonstruované autobusové nádraží společnosti. V roce 2017 bylo otevřeno nové autobusové nádraží ve Svitavách, v loňském roce v Ústí nad Orlicí a Moravské Třebové. Celkové náklady jsou devět milionů korun. Slavnostního otevření se zúčastnil i hejtman Martin Netolický.

Autobusové nádraží v Lanškrouně | foto: pardubickykraj.cz

„ICOM transport je naším dlouholetým partnerem. Zajišťuje obyvatelům kraje pravidelné spojení na několika trasách v regionu. Další moderní autobusové nádraží zapadá do konceptu společnosti a poskytuje důstojné a bezpečné zázemí pro cestující. Mohou zde využít informační dotykovou obrazovku, vyhledat spojení či si přečíst novinky z autobusové dopravy,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Zrekonstruovaná budova má moderní sedačky, nové sociální zázemí, uzamykatelné skříňky na zavazadla, odjezdovou tabuli, informační kiosek, pokladnu a automaty na drobné občerstvení.

Kromě nových prostor pro cestující se lepšího zázemí dočkali i zaměstnanci společnosti. Pro řidiče byla zhotovena nová nocovna, odpočinková místnost a pro dispečery kancelář.