Vědci prokázali spojitost mezi veganstvím a debilitou

LONDÝN | Vegetariánská dieta rodičů se může negativně projevit na rozumových schopnostech dětí. Příslušný článek britské dietoložky Emmy Derbyshire byl zveřejněn v BMJ Nutrition, Prevention & Health, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek vepřového masa

Podle názoru autorky provokuje odmítnutí živočišné stravy nedostatek cholinu, látky potřebné pro rozvoj mozku, kterou ve značném množství obsahuje maso, vajíčka, mléko, v mnohem nižším naopak rostlinná strava, například boby a ořechy. Takže děti matek, které při těhotenství nejedly maso mohou mít poškozený mozek a nízkou inteligenci.

Emma Derbishire píše: „Cholin je potřebný na vývoj správné struktury mozku a míchy plodu, jeho nedostatek během těhotenství u dítěte zvyšuje riziko vývoje defektů nervové trubice, zárodku ústřední nervové soustavy.

Loni v prosinci Frank Mitloner z Kalifornské univerzity v Davisu (Spojené státy – „SS“) prohlásil, že naprosté odmítnutí masa nesníží vliv na životní prostředí, ale pouze ho prohloubí.

​V březnu 2016 molekulární biologové z Cornellské univerzity (SS) v časopisu Molecular Biology informovali o negativních následcích vegetariánské diety: zvýšení rizika vzniku rakoviny tlustého střeva a srdečně cévních chorob.